Архикатедральний собор Української Греко-католицької церкви

Архикатедральний Собор Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці.

Адреса:
м. Тернопіль, вул. Гетьмана Сагайдачного, 14

Телефон:
(035) 243-51-09

websitefacebook

Графік дошлюбних наук

Понеділок
16.00 Етика Подружнього життя (о. Андрій Р.)
19.00 Суть Християнського Подружжя (о. Мартин)
Вівторок
16.00 Обряд вінчання та підготування до св. Сповіді (о. Сергій)
19.00 Взаєморозуміння в подружньому житті (о. Андрій Я)
Середа
16.00 Родина – домашня Церква (диякон Юрій)
19.00 Любов і жертва в подружжі (о. Роман)
Четвер
19.00 Гідність статевого життя (о. Орест)
П’ятниця
19.00 Духовні вказівки (о.м. Антон)
Субота

11.30 Відповідальне батьківство та материнство (сімейний лікар п. Марія Х., лікар акушер гінеколог п. Іванна Н., психолог п. Лариса В.)

________________________________________________________________________


Передумови для вступу у шлюб:
Хлопець та дівчина повинні бути охрещеними ( 1 грекокатолик);
Для вступу у шлюб молоді повинні надати Свідчення про Хрещення, яке беруть від батьків в довільній формі
Мають бути вільного стану (не одружені, не вінчані);
Повинні знати молитви «Вірую», «Отче наш», сім правд Віри.

Присяга молодих:
Наречений: „Я, (ім’я), беру Тебе, (ім’я), за жінку і прирікаю Тобі любов, вірність і чесність подружню, і що не залишу тебе аж до смерти. Так мені Боже, поможи, в Тройці Святій єдиний, і всі святі.”
Наречена: „Я, (ім’я), беру Тебе, (ім’я), за мужа і прирікаю Тобі любов, вірність і чесність подружню, і що не залишу тебе аж до смерти. Так мені Боже, поможи, в Тройці Святій єдиний, і всі святі.”

Батьківське благословення на одруження (розпочинає батько або мати)
Дорогий сину (дочко),
У ця святу хвилину для цілої нашої родини, коли Ти стаєш на дорогу подружнього життя, до якого Господь покликав тебе, ми, твої батьки, згідно святого передання наших предків, з цілого серця уділяємо Тобі наше батьківське благословення.

Пам’ятай, що дорога ця не є легкою і, опираючись тільки на силу людську, неможливо пройти її. Однак ті, які уповають на силу і милосердя Боже, проходять цей шлях непохитно.

Тож і ми, як ті, через яких Господь покликав Тебе до життя, бажаємо Тобі, щоб Ти своє сімейне подружнє життя будував завжди з Богом, щоб і ми на схилі нашого життя отримали благословення і радість від Тебе, Твоєї дружини (Твого чоловіка), яку (якого) приймаємо як свою рідну дочку (свого рідного сина), твоїх любих діточок, а наших внуків, а коли Господь нам дозволить, то й правнуків.

Нехай з нашим благословенням Господь обдарує Вас щастям, здоров’ям та всякими благами небесними і земними.

Тоді син (або дочка) підходить до кожного, хто його має благословити (починаючи від батьків), клякає на коліна і каже: "Благослови мене, тату". Тато кладе руки на його голову і каже: "Нехай Бог благословить Тебе, мій сину (моя доню)". Опісля батько дає синові (дочці) цілувати ікону, а потім сам цілує його (її). Потім син (дочка) підходить до мами і просить благословення так само, потім підходить до бабці, діда, прабабці, прадіда, хресного батька, хресної матері і т. д. вони відповідають на взірець батька і роблять те саме.
________________________________________________________________________

Основні правди Віри:
 1. Є один Бог, що все створив і всім управляє.
 2. Бог є один, але в трьох Особах: Отець, Син і Святий Дух – це є Пресвята Трійця.
 3. Ангели – це Божі сотворіння, безсмертні духи, які є особами, мають розум і волю, не мають тіла. Вони постійно славлять Бога і Йому служать у справі нашого спасіння.
 4. Злі ангели, яких Церква називає злими духами, дияволами – це та частина добрих ангелів, які через гріх гордості відкинули Бога і Його Царство та стали злими. Вони терплять вічні муки в пеклі і намагаються намовою до гріхів звести людей у пекло.
 5. Людина є створена Богом на Його Образ і Подобу. Людина обдарована розумом і вільною волею, має тіло і безсмертну душу і є покликана до вічного життя. Життя людини – є дар Божий, ціллю якого є Бога пізнати, Його любити, Йому служити і через те осягнути вічне щастя у Божому Царстві.
 6. Первородний гріх – це гріх, яким за намовою злого Духа, переступили Божу заповідь наші прародичі Адам і Єва. Цей гріх перейшов на весь людський рід. З цим гріхом увійшла в цей світ смерть, всяке зло, людина втратила Боже Царство.
 7. Друга Особа Божа, Син Божий, народився, став чоловіком від Святого Духа і Пречистої Діви Марії, терпів і помер на хресті щоби спасти людство від гріхів, вічної кари у пеклі та відкрив нам вхід до Неба.
 8. Церква – це Божа інституція, заснована Ісусом Христом, щоби провадити людей до вічного щастя в Небі.
 9. Святі Тайни, які встановив і дав Своїй Церкві Ісус Христос – це видимі знаки невидимої Божої ласки, яку ми отримуємо приймаючи Святі Тайни і через це освячуємось.
 10. Божа ласта є конечно потрібною до спасіння.
 11. Є сім Святих Тайн: Хрещення, Миропомазання, Сповідь, Причастя, Священство, Подружжя, Оливопомазання.
 12. Тайна Хрещення – очищує душу від первородного гріха (якщо хреститься доросла людина, то також від всіх особистих гріхів), відновляє нас до гідності Дітей Божих, відкриває вхід до Божого Царства, приєднує до Христової Церкви.
 13. Тайна Сповіді – через неї християнин отримує прощення своїх особистих гріхів, при умові щирого визнання цих гріхів, щирого жалю і твердої постанови поправи.
 14. Тайна Причастя – це Тіло і Кров Ісуса Христа під видами Хліба і Вина.
 15. Пречиста Діва Марія є Матір’ю Божою, не успадкувала первородного гріха, не мала особистих гріхів, є повсякчасною Дівою, найбільшою заступницею перед Богом.


Статистика перегляду сторінки: сьогодні 1, з початку місяця 6, всього 25710

Ритуальний портал «ВІЧНАЯ ПАМ'ЯТЬ»
Проєкт від порталу ПараМолода

2022 «Вічная пам'ять» - каталог ритуальних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info