◄ Попередня   Наступна ►
Отримання медичного свідоцтва про смерть


​Порядок Ваших дій залежить від місця, часу та обставин смерті:
  • Людина померла вдома (по місцю проживання);

  • Людина померла в лікарні;

  • Людина померла поза місцем проживання (в гостях, на дачі тощо) або в громадському місці;

  • Людина померла насильницькою смертю.
 

Людина померла вдома (по місцю проживання)

До приїзду швидкої допомоги та поліції не змінюйте положення померлої людини і оточуючих її предметів.
  1. Необхідно викликати медиків (вдень - дільничного лікаря, вночі - карету швидкої допомоги) і отримати від них довідку про констатацію смерті.

  2. Викликати поліцію і отримати від них протокол огляду трупа. За необхідності поліцейські випишуть направлення на судово-медичний розтин.

  3. Наступним кроком є отримання медичного свідоцтва про смерть:
  • у випадку, якщо смерть трапилася вдень, необхідно звернутися в поліклініку з амбулаторною карткою померлого, історією хвороби, паспортом померлого і паспортом заявника. В поліклініці можуть відправити померлого на патологоанатомічний розтин в морг. В такому випадку необхідно викликати спеціальну машину для перевезення трупів, а медичне свідоцтво про смерть буде оформлено в морзі;

  • у випадку, якщо смерть трапилася вночі, необхідно викликати ритуальну службу для транспортування трупа (в цьому допоможуть медики). Співробітники служби заберуть у Вас бланк констатації смерті, протокол огляду трупа, направлення на судово-медичний розтин і видадуть Вам бланк направлення в поліклініку. У морзі, взявши з собою паспорта, Ви можете оформити медичне свідоцтво про смерть.

Родичі можуть відмовитися від розтину, якщо людина померла вдома, а мед. працівники та правоохоронні органи не зафіксували ознак насильницької смерті. Для цього необхідно написати заяву на відмову від розтину і надати її в морг.
 

Людина померла в лікарні

У більшості випадків померлого направляють в морг лікарні, повідомляючи про смерть родичів.

Саме в морзі відбувається оформлення медичного свідоцтва про смерть та довідки про причину смерті. Для його оформлення Вам потрібно принести в морг паспорт померлого і паспорт заявника.

 

Людина померла поза місцем проживання (в гостях, на дачі тощо) або в громадському місці

  1. Необхідно викликати швидку допомогу, поліцію і отримати від них довідку про констатацію смерті, протокол огляду трупа і направлення померлого на судово-медичний розтин.

  2. Потрібно викликати службу для транспортування померлого в морг. Довідка про констатацію смерті, протокол огляду трупа і направлення на розтин передаються співробітникам служби.

  3. Тіло буде направлене в судово-медичний морг. Для оформлення медичного свідоцтва про смерть Вам потрібно принести в морг паспорт померлого і паспорт заявника.
 

Людина померла насильницькою смертю

  1. Тіло і речові докази направляють в судово-медичний морг представники органів дізнання або прокуратури. Разом з трупом має бути скерована постанова про проведення експертизи (або інший супровідний документ).

  2. У морзі оформляють медичне свідоцтво про смерть. Для його оформлення Вам потрібно принести в морг паспорт померлого і паспорт заявника.

  3. Співробітники поліції проводять перевірку, при необхідності порушують кримінальну справу. Після цього Вам буде видано дозвіл на поховання покійного.


Джерело: iGov – Портал державних послуг




Дата публікації: 08.12.2021
Статистика перегляду сторінки: сьогодні 1, з початку місяця 5, всього 266





Ритуальний портал «ВІЧНАЯ ПАМ'ЯТЬ»
Проєкт від порталу ПараМолода

2024 «Вічная пам'ять» - каталог ритуальних послуг України. Розробка сайту: vlasne.info